Την πίτα των μαθητών του σχολείου έκοψε το Εσπερινό Γυμνάσιο Βέροιας, παρουσία αρκετών μαθητών, μετά το πέρας της συνέλευσης του σχολείου.

Οι μεγάλες μαθήτριες ? κυρίες επιμελήθηκαν της διανομής των κομματιών και αναψυκτικών, ενώ τυχερός της εκδήλωσης αναδείχθηκε ο μικρότερος μαθητής του σχολείου Τσάπο Σπυρίδων. Η χαρά του μαθητή ήταν απερίγραπτη από την έκπληξη που του επεφύλαξε η τύχη, αλλά και από τα δώρα που κέρδισε.

Όμορφες στιγμές για όλους, εν μέσω μελαγχολικού κλίματος της κοινωνίας, για την εποχή που βιώνουμε.

29-01-2014, Kopi vasilopitas 004.jpg

Την δική τους πίτα έκοψαν και οι καθηγητές του Εσπερινού Γυμνασίου Βέροιας την Τετάρτη 29 Ιανουαρίου. Παρόντες όλοι σχεδόν με τα κομμάτια να αντιστοιχούν σε όλους.

Η κοπή έγινε στο γραφείο του Διευθυντή και τυχερή αναδείχθηκε η φιλόλογος Βεργιώτη Μαρία κερδίζοντας όχι μόνο το φλουρί και τα δώρα, αλλά και πολλές ευχές από του συναδέλφους.

Μακάρι το 2014 να είναι έτσι ευχάριστο και δημιουργικό για όλους μας.

29-01-2014, Kopi vasilopitas 005.jpg