Την Τετάρτη 2 Απριλίου, οι δύο τελευταίες ώρες του προγράμματος στο Εσπερινό Γυμνάσιο Βέροιας, αφιερώθηκαν σε ενημερωτική εκδήλωση με θέμα: «Λύσσα ? Προστασία και τρόποι αντιμετώπισής της».

Την ενημέρωση επιμελήθηκε και πραγματοποίησε η εκπαιδευτικός του σχολείου Έλενα Πασιοπούλου, η οποία πριν από λίγες μέρες παρακολούθησε ειδική ημερίδα γύρω από το θέμα της λύσσας, όπως και τους τρόπους προφύλαξης και αντιμετώπισης της ασθένειας.

Τόσο οι μαθητές και μαθήτριες, όσο και οι υπόλοιποι εκπαιδευτικοί του σχολείου παρακολούθησαν με ενδιαφέρον την ενημέρωση, καθώς το θέμα της λύσσας επανήλθε και πάλι στην επικαιρότητα, μετά το κρούσμα που παρατηρήθηκε πρόσφατα σε αλεπού στη γειτονική μας Κοζάνη.

Ακολουθούν ενημερωτικά αρχεία παρουσίασης (PowerPoint) για τη λύσσα από το ΚΕΕΛΠΝΟ, καθώς και φωτογραφίες από την εκδήλωση?

Εκπαιδευτικές παρουσιάσεις

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpg005.jpg006.jpg007.jpgAfissa.jpg