Στις 7.10΄ μ.μ. κτύπησε το πρώτο κουδούνι στο Εσπερινό Γυμνάσιο Βέροιας και αρκετοί μαθητές ήταν παρόντες. Ο Αρχιμανδρίτης Σωσίτρας τέλεσε τον καθιερωμένο Αγιασμό. Με την παρουσία τους τίμησαν αυτή τη στιγμή η προϊσταμένη της Β/θμιας Εκπ/σης Ν. Ημαθίας κ. Μαυρίδου Αναστασία και ο αντιδήμαρχος παιδείας και πολιτισμού του Δήμου Βέροιας κος Σοφιανίδης Γιώργος.

Μετά τον αγιασμό μίλησαν στους μαθητές οι προσκεκλημένοι και διαβάστηκαν οι χαιρετισμοί του υπουργού Παιδείας κου Λοβέρδου Ανδρέα και του Περιφερειακού Δ/ντη Εκπ/σης Κ. Μακεδονίας Καρατάσιου Γεωργίου. Στη συνέχεια χωρίστηκαν στις τάξεις, δόθηκαν τα βιβλία και το πρόγραμμα της επόμενης ημέρας.

Καλή χρονιά με υγεία και δύναμη σε όλους!!!

DSC_0003.JPGDSC_0004.JPGDSC_0005.JPGDSC_0006.JPGDSC_0007.JPGDSC_0008.JPGDSC_0009.JPGDSC_0010.JPGDSC_0011.JPG