Τις γυμνασιακές σπουδές της ολοκλήρωσε η κ. Βαρβάρα Αλμασίδου ? Σιουκιούρογλου τελειώνοντας επιτυχώς την Γ΄ γυμνασίου. Έτσι πραγματοποίησε ένα όνειρο των δύσκολων παιδικών της χρόνων, αρπάζοντας την ευκαιρία που δίνει η πολιτεία, για φοίτηση στο Εσπερινό Γυμνάσιο Βέροιας επί τρία έτη. Με τον τρόπο αυτό έστειλε σε όλους το μήνυμα ότι η μόρφωση είναι αγαθό που το αποκτούμε όλοι, αρκεί να το θέλουμε.

Το Εσπερινό Γυμνάσιο Βέροιας περιμένει όλους,  μικρούς και μεγάλους, για να δώσει τη δυνατότητα να πραγματοποιήσουν αυτό που δεν κατάφεραν νωρίτερα, μέσα στις δυσκολίες της ζωής.

Σας περιμένουμε το Σεπτέμβρη. Καλό καλοκαίρι!