Το Εσπερινό Γυμνάσιο Βέροιας συμμετείχε στη προσπάθεια συλλογής φαρμάκων, στα πλαίσια εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων της Διεθνούς Αμνηστίας. Της προσπάθειας αυτής ηγείτο το Ανθρώπινο Δυναμικό Βέροιας, ως Σωματείο Κοινωνικής Δράσης.

Η δράση αυτή κατέστει αναγκαία λόγω της σοβαρούς έλλειψης φαρμάκων & φαρμακευτικού υλικού που παρατηρείται καθημερινά, τόσο στο Δημοτικό Ιατρείο Βέροιας, όσο και στα κρατητήρια της Αστυνομικής Δ/νσης Ημαθίας.

Στη φωτογραφία ο Διευθυντής του σχολείου Αναστάσιος Τυφλίδης παραδίδει συμπληρωματικά φάρμακα στο μέλος του ανθρώπινου δυναμικού Παύλο Σαρημιχαηλίδη.